Wizyt:
Dzisiaj: 230Wszystkich: 338172

Orędzie, 25 sierpnia  2020 r.
„Drogie dzieci! To jest czas łaski. Jestem z wami i ponownie wzywam was, wróćcie do Boga i modlitwy dopóki modlitwa nie będzie dla was radością. Dzieci, nie macie przyszłości ani pokoju dopóki wasze życie nie zacznie się [od] osobistego nawrócenia i przemiany w dobro. Zło się zatrzyma i pokój zapanuje w waszych sercach i na świecie. Dlatego, kochane dzieci, módlcie się, módlcie się, módlcie się. Jestem z wami i oręduję przed moim synem Jezusem za każdym z was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Orędzie, 25 lipca 2020 r.

„Drogie dzieci! W tym niespokojnym czasie, gdzie diabeł zbiera żniwo dusz, by je do siebie przyciągnąć, wzywam was do wytrwałej modlitwy, abyście w modlitwie odkryli Boga miłości i nadziei. Dzieci, weźcie krzyż do rąk. Niech będzie dla was wskazówką, że miłość zawsze zwycięża, w szczególny sposób teraz, gdy krzyż i wiara są odrzucone. Bądźcie odbiciem i przykładem [poprzez] wasze życie, że wiara i nadzieja są wciąż żywe i nowy świat pokoju jest możliwy. Jestem z wami i oręduję za wami przed moim Synem Jezusem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Rekolekcje kapłańskie 2016

Wydarzenia » Rekolekcje kapłańskie 2016

21 Międzynarodowe rekolekcje dla kapłanów odbyły się w Medziugorju w dniach od 4 do 9 lipca 2016 roku.

Temat: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.“ (Łk 6,36)

„W szkole Matki Boskiej“

Rekolekcje prowadzili

O. Damir Pavić urodził się 9 listopada 1971 roku w Varešu. Jego rodzinna parafia jest poświęcona Niepokalanemu Poczęciu NMP. Jest członkiem prowincji zakonnej Bosna Srebrena (Bośnia Srebrna). Na księdza został wyświęcony 29 czerwca 2005 roku w Sarajewie. Pełnił posługę duszpasterską w parafiach Fojnica oraz Okučani, a od czterech lat pełni posługę w parafii Narodzenia NMP w miejscowości Brestovsko. Za wstawiennictwem Maryi otrzymał w Medziugorju powołanie do kapłaństwa.

O. Marinko Šakota urodził się w Čitluku w 1968 r., gdzie ukończył  szkołę podstawową, jak rownież pierwszą klasę szkoły średniej. Po wybraniu powołania franciszkańskiego, rozpoczął nauki w seminarium duchownym w miejscowości Visoko, gdzie ukończył dwie klasy licealne. Pozostałe dwie klasy ukończył w Dubrowniku, gdzie rownież zdał maturę. Habit franciszkański przywdział 15. lipca 1987 r. w Humcu, w którym odbył roczny nowicjat. Studia filozoficzne i teologiczne rozpoczął w Sarajewie na uczelni Teologii Franciszkańskiej (1989-1990), kontynuował je w Zagrzebiu na Wyższej Szkoły Jezuitów (1990-1992), dyplom zaś uzyskał w 1995 roku w Fuldzie w Niemczech. Śluby wieczyste złożył w 1993 roku w miejscowości Široki Brijeg. Diakonem został w Zagrzebiu w roku 1996, tego samego roku został także kapłanem we Frohnleiten. Służbę rozpoczął od rocznego pobytu w klasztorze franciszkańskim w Innsbrucku, następnie był pomocnikiem duchowym w Frohnleiten oraz kapelanem w Augsburgu. Przez trzy lata pełnił służbę jako kapelan w Mostarze, a przez siedem lat był proboszczem parafii w Gradniciach. Od września 2010 roku jest proboszczem w Medziugorju.

Poniżej przedstawiamy zapis audio w języku polskim: