Orędzie z 25.10 2017r.

„Drogie dzieci! Wzywam was, byście w tym czasie łaski byli modlitwą. Wszyscy macie swoje problemy, kłopoty, troski i niepokoje. Niech święci będą dla was wzorem i zachętą do świętości, Bóg będzie blisko was i doświadczycie odnowy w poszukiwaniu poprzez osobiste nawrócenie. Wiara będzie dla was nadzieją, a w waszych sercach zapanuje radość. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Orędzie z 2.10 2017r.

Drogie dzieci, Zwracam się do was jako matka, prostymi słowami, lecz pełnymi miłości i troski o swoje dzieci, które zostały mi powierzone przez mojego Syna. Natomiast mój Syn, który jest z wiecznej teraźniejszości, On przemawia do was słowami życia i zasiewa miłość w otwartych sercach. Dlatego proszę was, apostołowie mojej miłości, miejcie otwarte serca zawsze gotowe do miłosierdzia i przebaczenia. Przez mojego Syna zawsze przebaczycie bliźnim, gdyż będzie w was pokój. Moje dzieci, troszczcie się o swoją duszę, gdyż to jest jedyne co do was należy. Zapominacie o ważności rodziny. Rodzina nie powinna być miejscem bólu i cierpienia, lecz miejscem zrozumienia i czułości. Rodziny, które próbują żyć według mojego Syna, żyją we wzajemnej miłości. Kiedy mój Syn był jeszcze mały, mówił mi, że wszyscy ludzie są braćmi. Zatem zapamiętajcie, apostolowie mojej miłości, że wszyscy ludzie, których spotykacie, rodzina, są braćmi w moim Synu. Moje dzieci, nie traćcie czasu na rozmyślanie o przyszłości i nie zamartwiajcie się. Troszczie się jedynie o to jak dobrze przeżyć każdą chwilę według woli mojego Syna, a będziecie mieć pokój. Moje dzieci, nigdy nie zapominajcie o modlitwie za swoich pasterzy. Módlcie się, aby oni mogli wszystkich ludzi zaakceptować jako swoje dzieci i by w moim Synu stali się dla nich ojcami duchowymi. Dziękuję wam. ”

Orędzie z 25.09 2017r.

„Drogie dzieci! Wzywam was, abyście byli bardziej szczodrzy w wyrzeczeniu, poście i modlitwie w intencji wszystkich, którzy są kuszeni, a są waszymi braćmi i siostrami. W szczególny sposób proszę was, abyście modlili się za księży i wszystkie [osoby] konsekrowane, aby jeszcze żarliwiej kochali Jezusa, aby Duch Święty wypełnił ich serca radością, aby dawali świadectwo o Niebie i tajemnicy niebieskiej. Wiele dusz [pogrążonych] jest w grzechu, bo nie ma ludzi, którzy się ofiarują i modlą o ich nawrócenie. Jestem z wami i modlę się za was, aby wasze serca były wypełnione radością. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. ”

Rekolekcje kapłańskie 2017

Wydarzenia » Rekolekcje kapłańskie 2017

W dniach od 3 do 8 lipca 2017 roku odbyły się w Medjugoriu  22 Międzynarodowe Rekolekcje Kapłańskie  Pod tytułem: „Aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej“ (Flp 1,9) „W szkole Matki Boskiej

Rekolekcje wygłosił  Ks. Ivan Filipović, który urodził się 29 listopada 1968 roku w Tomislavgradzie (BiH), skąd pochodzi jego rodzina. Jako dziecko z rodzicami przeprowadził się do Slawonii (rejon Chorwacji) do miejscowości Đakovo, gdzie urodziło mu się dwóch braci i najmłodsza siostra. Dorastał w spokojnej, chrześcijańskiej rodzinie, która zakrzewiła w nim prawdziwe wartości, choć w okresie dorastania z pewnością brakowało mu obecności ojca, który pracował w Niemczech. W Đakovie ukończył szkołę podstawową i średnią o profilu matematyczno-informatycznym. Umożliwiło mu to podjęcie studiów na Wydziale Informatyki w Varaždinie. Studiów jednak nie ukończył.

Przerwał studia i w wieku dziewiętnastu lat opuścił ojczyznę i wyruszył w świat w poszukiwaniu prawdziwej wolności, niezależności, ludzkiego uznania... W ramach swoich poszukiwań pewien okres czasu spędził w kilku europejskich metropoliach. Poznał tam wiele pięknych rzeczy, ale niestety wkroczył także w świat narkotyków.

Z "tego objęcia śmierci" udało mu się wyrwać dzięki pomocy wspólnoty Cenacolo, która go przyjęła gdy miał 26 lat i był w znacznym stopniu uzależniony.

Po czterech latach leczenia wspólnota umożliwiła mu pogłębianie jego zainteresowań naukami humanistycznymi w Instytucie Nauk Religijnych w Pizie, we Włoszech. W instytucie pomyślnie ukończył dwuletnie studia, co sprawiło mu satysfakcję. Następnie przeprowadził się na północ Włoch do głównego domu wspólnoty w Saluzzo, gdzie wraz z kilkoma członkami wspólnoty ukończył studia na Wydziale Teologicznym w miejscowości Fossano.

Na księdza został wyświęcony 17 lipca 2004 roku w diecezji Saluzzo, we Włoszech. Za zgodą biskupa pracuje i działa we wspólnocie Cenacolo, której poświęcił życie i w której żyje do dziś.

Poniżej zapis audio rekolekcji w tłumaczeniu na kilka języków.