2. 05 2019

„Drogie dzieci, z macierzyńskiej miłości wzywam was, byście czystym i otwartym sercem, w pełnym zaufaniu, odpowiedzieli na wielką miłość mojego Syna. Ja znam wielkość Jego miłości. Ja nosiłam Go w sobie, (nosiłam) hostię w sercu, światłość i miłość świata. Moje dzieci,zwracanie się do was przeze mnie, też jest znakiem miłości i czułości Ojca Niebieskiego. To wielki uśmiech mojego Syna, pełen miłości, to jest zaproszenie do życia wiecznego. Krew mojego Syna z miłości została za was przelana. Ta drogocenna krew jest dla waszego zbawienia, na życie wieczne. Ojciec Niebieski stworzył człowieka do życia wiecznego. Nie jest bowiem możliwe, abyście umarli, wy, którzy poznaliście miłość mojego Syna i którzy Go naśladujecie. Życie zwyciężyło! Mój Syn żyje! Dlatego, moje dzieci, apostołowie mojej miłości, niech wam wskazuje drogę modlitwa, sposób życia mojego Syna, w jego najbardziej wzniosłej formie. Moje dzieci, wtedy gdy staracie się żyć słowami mojego Syna, też się modlicie. Gdy kochacie ludzi, których spotykacie, szerzycie miłość mojego Syna. To miłość otwiera wrota raju. Moje dzieci od początku modliłam się za Kościół, zatem i was, apostołów mojej miłości, wzywam do modlitwy za Kościół i jego sługi, za tych, których mój Syn powołał. Dziękuję wam. ”

25. 04 2019

„Drogie dzieci! To jest czas łaski, czas miłosierdzia dla każdego z was. Kochane dzieci, nie dopuście, by wiatr nienawiści i niepokoju panował w was i wokół was. Kochane dzieci, jesteście wezwani, by być  miłością i modlitwą. Diabeł chce niepokoju i nieporządku, a wy, kochane dzieci, bądźcie radością zmartwychwstałego Jezusa, który umarł i zmartwychwstał dla każdego z was. On zwyciężył śmierć, aby dać wam życie, życie wieczne. Dlatego, kochane dzieci, dawajcie świadectwo i bądźcie dumni, że zmartwychwstaliście w Nim. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

2. 04 2019

Drogie dzieci, Jako Matka, która zna swoje dzieci, wiem, że wołacie do mojego Syna. Wiem, ze wołacie o prawdę, pokój, o to co czyste i nie zafałszowane. To dlatego ja ,przez miłość Bożą, jako Matka, zwracam się do was i wzywam,  byście modlili się czystym  i otwartym sercem,  sami poznawali mojego Syna, Jego miłość i Jego miłosierne serce. Mój Syn widział piękno we wszystkich rzeczach. On szuka piękna we wszystkich duszach, nawet tego najmniejszego, trochę skrywanego, by wybaczyć zło. Dlatego więc wzywam was, moje dzieci, apostołów moje miłości, byście Jego adorowali, byście Jemu nieustannie dziękowali i byli godnymi, gdyż On do was mówi boskie słowa, słowa Boga, słowa, które są dla wszystkich i na zawsze. Dlatego, moje dzieci żyjcie radośnie, pogodnie, w jedności i we wzajemnej miłości. To jest to, czego wam trzeba w dzisiejszym świecie. Tak żyjąc będziecie apostołami mojej miłości i będziecie właściwie świadczyć o moim Syna. Dziękuję wam.

25. 03 2019

„Drogie dzieci! To jest czas łaski. Tak jak przyroda odnawia się do nowego życia [tak] i wy jesteście wezwani do nawrócenia. Zdecydujcie się na Boga. Moje dzieci, jesteście puści i nie macie radości, bo nie macie Boga. Dlatego módlcie się, aż modlitwa nie będzie waszym życiem. W przyrodzie poszukujcie Boga, który was stworzył, bo przyroda mówi i walczy o życie, a nie o śmierć. Wojny panują w sercach i narodach, bo nie macie pokoju i nie widzicie  brata w waszym bliźnim. Dlatego wróćcie do Boga i modlitwy. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Rekolekcje kapłańskie 2017

Wydarzenia » Rekolekcje kapłańskie 2017

W dniach od 3 do 8 lipca 2017 roku odbyły się w Medjugoriu  22 Międzynarodowe Rekolekcje Kapłańskie  Pod tytułem: „Aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej“ (Flp 1,9) „W szkole Matki Boskiej

Rekolekcje wygłosił  Ks. Ivan Filipović, który urodził się 29 listopada 1968 roku w Tomislavgradzie (BiH), skąd pochodzi jego rodzina. Jako dziecko z rodzicami przeprowadził się do Slawonii (rejon Chorwacji) do miejscowości Đakovo, gdzie urodziło mu się dwóch braci i najmłodsza siostra. Dorastał w spokojnej, chrześcijańskiej rodzinie, która zakrzewiła w nim prawdziwe wartości, choć w okresie dorastania z pewnością brakowało mu obecności ojca, który pracował w Niemczech. W Đakovie ukończył szkołę podstawową i średnią o profilu matematyczno-informatycznym. Umożliwiło mu to podjęcie studiów na Wydziale Informatyki w Varaždinie. Studiów jednak nie ukończył.

Przerwał studia i w wieku dziewiętnastu lat opuścił ojczyznę i wyruszył w świat w poszukiwaniu prawdziwej wolności, niezależności, ludzkiego uznania... W ramach swoich poszukiwań pewien okres czasu spędził w kilku europejskich metropoliach. Poznał tam wiele pięknych rzeczy, ale niestety wkroczył także w świat narkotyków.

Z "tego objęcia śmierci" udało mu się wyrwać dzięki pomocy wspólnoty Cenacolo, która go przyjęła gdy miał 26 lat i był w znacznym stopniu uzależniony.

Po czterech latach leczenia wspólnota umożliwiła mu pogłębianie jego zainteresowań naukami humanistycznymi w Instytucie Nauk Religijnych w Pizie, we Włoszech. W instytucie pomyślnie ukończył dwuletnie studia, co sprawiło mu satysfakcję. Następnie przeprowadził się na północ Włoch do głównego domu wspólnoty w Saluzzo, gdzie wraz z kilkoma członkami wspólnoty ukończył studia na Wydziale Teologicznym w miejscowości Fossano.

Na księdza został wyświęcony 17 lipca 2004 roku w diecezji Saluzzo, we Włoszech. Za zgodą biskupa pracuje i działa we wspólnocie Cenacolo, której poświęcił życie i w której żyje do dziś.

Poniżej zapis audio rekolekcji w tłumaczeniu na kilka języków.