Orędzie z 2.09 2017r.

„Drogie dzieci, któż lepiej niż ja, mógłby opowiedziedzieć wam o miłości i bólu mojego Syna. Żyłam wraz z Nim, z Nim cierpiałam. Kiedy żyłam na ziemi, przeżywałam ból, gdyż byłam Matką. Mój Syn miłował myśli i dzieła Ojca Niebieskiego, Boga prawdziwego, i jak mi mówił, przyszedł, by was odkupić. Ja poprzez miłość skrywałam swój bół, natomiast wy moje dzieci, wy macie liczne pytania. Nie pojmujecie bólu, nie pojmujecie, iż ten ból powinniście przyjąć w miłości Bożej i znosić go. Każda ludzka istota w mniejszym lub większym stopniu tego doświadcza, lecz mając pokój w sercu i będąc w stanie łaski, istnieje nadzieja. To jest mój Syn, Bóg z Boga zrodzony. Jego Słowa są ziarnem życia wiecznego. Zasiane w dobrych duszach, przynoszą liczne owoce. Mój Syn cierpiał, ponieważ wziął na siebie wasze grzechy. Dlatego więc wy, moje dzieci, apostołowie mojej miłości, wy którzy cierpicie, widzcie, że wasz ból stanie się światłem i chwałą. Dzieci moje. Kiedy znosicie ból, kiedy cierpicie, niebo przenika do was, wy zaś wszystkim wokół siebie dajecie trochę z tego nieba i dajecie wiele nadziei. Dziękuję wam. ”

Orędzie z 25.08 2017r.

„Drogie dzieci! Dziś wzywam was, abyście byli ludźmi modlitwy. Módlcie się, aż modlitwa będzie dla was radością i spotkaniem z Najwyższym. On przemieni wasze serca i staniecie się ludźmi miłości i pokoju. Kochane dzieci, nie zapominajcie, że szatan jest silny i chce was odwieźć od modlitwy. Nie zapominajcie, że modlitwa jest tajemnym kluczem spotkania z Bogiem. Dlatego jestem z wami, by was prowadzić. Nie rezygnujcie z modlitwy. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Rekolekcje kapłańskie 2017

Wydarzenia » Rekolekcje kapłańskie 2017

W dniach od 3 do 8 lipca 2017 roku odbyły się w Medjugoriu  22 Międzynarodowe Rekolekcje Kapłańskie  Pod tytułem: „Aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej“ (Flp 1,9) „W szkole Matki Boskiej

Rekolekcje wygłosił  Ks. Ivan Filipović, który urodził się 29 listopada 1968 roku w Tomislavgradzie (BiH), skąd pochodzi jego rodzina. Jako dziecko z rodzicami przeprowadził się do Slawonii (rejon Chorwacji) do miejscowości Đakovo, gdzie urodziło mu się dwóch braci i najmłodsza siostra. Dorastał w spokojnej, chrześcijańskiej rodzinie, która zakrzewiła w nim prawdziwe wartości, choć w okresie dorastania z pewnością brakowało mu obecności ojca, który pracował w Niemczech. W Đakovie ukończył szkołę podstawową i średnią o profilu matematyczno-informatycznym. Umożliwiło mu to podjęcie studiów na Wydziale Informatyki w Varaždinie. Studiów jednak nie ukończył.

Przerwał studia i w wieku dziewiętnastu lat opuścił ojczyznę i wyruszył w świat w poszukiwaniu prawdziwej wolności, niezależności, ludzkiego uznania... W ramach swoich poszukiwań pewien okres czasu spędził w kilku europejskich metropoliach. Poznał tam wiele pięknych rzeczy, ale niestety wkroczył także w świat narkotyków.

Z "tego objęcia śmierci" udało mu się wyrwać dzięki pomocy wspólnoty Cenacolo, która go przyjęła gdy miał 26 lat i był w znacznym stopniu uzależniony.

Po czterech latach leczenia wspólnota umożliwiła mu pogłębianie jego zainteresowań naukami humanistycznymi w Instytucie Nauk Religijnych w Pizie, we Włoszech. W instytucie pomyślnie ukończył dwuletnie studia, co sprawiło mu satysfakcję. Następnie przeprowadził się na północ Włoch do głównego domu wspólnoty w Saluzzo, gdzie wraz z kilkoma członkami wspólnoty ukończył studia na Wydziale Teologicznym w miejscowości Fossano.

Na księdza został wyświęcony 17 lipca 2004 roku w diecezji Saluzzo, we Włoszech. Za zgodą biskupa pracuje i działa we wspólnocie Cenacolo, której poświęcił życie i w której żyje do dziś.

Poniżej zapis audio rekolekcji w tłumaczeniu na kilka języków.