25. 08 2018

Drogie dzieci! To jest czas łaski. Więcej się módlcie, mniej mówcie i pozwólcie Bogu, by was prowadził drogą nawrócenia. Jestem z wami i kocham was moją matczyną miłością. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.

2. 08 2018

Drogie dzieci, Z matczyną miłością wzywam was, byście otworzyli serca na pokój, byście otworzyli serca na mojego Syna, aby w waszych sercach zabrzmiała pieśń miłości do mojego Syna, gdyż pokój jedynie przez tę miłość przychodzi do duszy. Moje dzieci, wiem,  że jest w was dobroć, wiem, że miłujecie miłością miłosierną. Jednakże wiele moich dzieci jeszcze ma  zamknięte serca. Myślą, że mogą działać bez skierowania swoich myśli ku Ojcu Niebieskiemu, który oświeca, ku mojemu Synowi, który wciąż od nowa jest z wami w Eucharystii i pragnie was słuchać. Moje dzieci, dlaczego do Niego nie mówicie? Życie każdego z was jest ważne i drogocenne, gdyż jest darem Ojca Niebieskiego na wieczność. Dlatego  nigdy nie zapominajcie o dziękczynieniu, mówcie do Niego. Moje dzieci, wiem, że nieznane jest wam to, co się dzieje potem ( po życiu), ale kiedy nadejdzie to wasze potem, otrzymacie odpowiedź na każde pytanie. Moja matczyna miłość pragnie, abyście byli gotowi. Moje dzieci, niech wasze życie pozostawia dobre uczucia w sercach ludzi, których spotykacie, uczucie pokoju, dobroci i przebaczenia. Na modlitwie nasłuchujcie co mówi do was mój Syn i  czyńcie to. Ponownie wzywam was do modlitwy za swoich pasterzy, za tych, których mój Syn powołał. Pamiętajcie, że oni potrzebują modlitwy i miłości. Dziękuję wam.

25. 07 2018

„Drogie dzieci! Bóg mnie wezwał, bym prowadziła was do Niego, gdyż On jest waszą siłą. Dlatego wzywam was, abyście się modlili do Niego i Jemu ufali, bo On jest waszą ucieczką od wszelkiego zła, które czyha i zabiera dusze daleko od łaski i radości, do której wszyscy jesteście wezwani. Kochane dzieci, żyjcie rajem tutaj na ziemi, aby było wam dobrze, i niech Boże przykazania będą światłem na waszej drodze. Jestem z wami i wszystkich was kocham moją macierzyńską miłością. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

Rekolekcje kapłańskie 2017

Wydarzenia » Rekolekcje kapłańskie 2017

W dniach od 3 do 8 lipca 2017 roku odbyły się w Medjugoriu  22 Międzynarodowe Rekolekcje Kapłańskie  Pod tytułem: „Aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej“ (Flp 1,9) „W szkole Matki Boskiej

Rekolekcje wygłosił  Ks. Ivan Filipović, który urodził się 29 listopada 1968 roku w Tomislavgradzie (BiH), skąd pochodzi jego rodzina. Jako dziecko z rodzicami przeprowadził się do Slawonii (rejon Chorwacji) do miejscowości Đakovo, gdzie urodziło mu się dwóch braci i najmłodsza siostra. Dorastał w spokojnej, chrześcijańskiej rodzinie, która zakrzewiła w nim prawdziwe wartości, choć w okresie dorastania z pewnością brakowało mu obecności ojca, który pracował w Niemczech. W Đakovie ukończył szkołę podstawową i średnią o profilu matematyczno-informatycznym. Umożliwiło mu to podjęcie studiów na Wydziale Informatyki w Varaždinie. Studiów jednak nie ukończył.

Przerwał studia i w wieku dziewiętnastu lat opuścił ojczyznę i wyruszył w świat w poszukiwaniu prawdziwej wolności, niezależności, ludzkiego uznania... W ramach swoich poszukiwań pewien okres czasu spędził w kilku europejskich metropoliach. Poznał tam wiele pięknych rzeczy, ale niestety wkroczył także w świat narkotyków.

Z "tego objęcia śmierci" udało mu się wyrwać dzięki pomocy wspólnoty Cenacolo, która go przyjęła gdy miał 26 lat i był w znacznym stopniu uzależniony.

Po czterech latach leczenia wspólnota umożliwiła mu pogłębianie jego zainteresowań naukami humanistycznymi w Instytucie Nauk Religijnych w Pizie, we Włoszech. W instytucie pomyślnie ukończył dwuletnie studia, co sprawiło mu satysfakcję. Następnie przeprowadził się na północ Włoch do głównego domu wspólnoty w Saluzzo, gdzie wraz z kilkoma członkami wspólnoty ukończył studia na Wydziale Teologicznym w miejscowości Fossano.

Na księdza został wyświęcony 17 lipca 2004 roku w diecezji Saluzzo, we Włoszech. Za zgodą biskupa pracuje i działa we wspólnocie Cenacolo, której poświęcił życie i w której żyje do dziś.

Poniżej zapis audio rekolekcji w tłumaczeniu na kilka języków.