2. 03 2019

„Drogie dzieci Nazywam was apostołami mojej miłości. Wskazuję wam na mojego Syna, który jest prawdziwym pokojem i prawdziwą miłością. Jako Matka, z łaski Bożej, pragnę prowadzić was ku Niemu. Przeto, moje dzieci, wzywam was, abyście przyjrzeli się sobie (w świetle) mojego Syna, abyście sercem wpatrywali się w Niego i sercem zobaczyli gdzie wy jesteście i dokąd zmierza wasze życie. Moje dzieci wzywam was do zrozumienia, że dziękując mojemu Synowi, żyjecie z Jego miłości i ofiary. Prosicie mojego Syna, by zmiłował się nad wami, natomiast Ja wzywam WAS do miłosierdzia. Prosicie Go, by okazał wam dobroć i wybaczenie, a ileż czasu ja proszę was, moje dzieci, abyście wybaczali i miłowali wszystkich ludzi, których spotykacie. Kiedy sercem pojmiecie moje słowa, pojmiecie i poznacie prawdziwą miłość i będziecie mogli być apostołami tej miłości, moimi apostołami, moimi drogimi dziećmi. Dziękuję wam.”

25. 02 2019
„Drogie dzieci! Dziś wzywam was do nowego życia. Nie ważne ile macie lat, otwórzcie wasze serce Jezusowi, który was przemieni w tym czasie łaski i wy, jak przyroda, będziecie się odradzać do nowego życia w miłości Bożej i otworzycie wasze serce [dla] nieba i rzeczy niebieskich. Jestem jeszcze z wami, bo Bóg, z miłości do was, mi zezwolił. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Rekolekcje kapłańskie 2017

Wydarzenia » Rekolekcje kapłańskie 2017

W dniach od 3 do 8 lipca 2017 roku odbyły się w Medjugoriu  22 Międzynarodowe Rekolekcje Kapłańskie  Pod tytułem: „Aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej“ (Flp 1,9) „W szkole Matki Boskiej

Rekolekcje wygłosił  Ks. Ivan Filipović, który urodził się 29 listopada 1968 roku w Tomislavgradzie (BiH), skąd pochodzi jego rodzina. Jako dziecko z rodzicami przeprowadził się do Slawonii (rejon Chorwacji) do miejscowości Đakovo, gdzie urodziło mu się dwóch braci i najmłodsza siostra. Dorastał w spokojnej, chrześcijańskiej rodzinie, która zakrzewiła w nim prawdziwe wartości, choć w okresie dorastania z pewnością brakowało mu obecności ojca, który pracował w Niemczech. W Đakovie ukończył szkołę podstawową i średnią o profilu matematyczno-informatycznym. Umożliwiło mu to podjęcie studiów na Wydziale Informatyki w Varaždinie. Studiów jednak nie ukończył.

Przerwał studia i w wieku dziewiętnastu lat opuścił ojczyznę i wyruszył w świat w poszukiwaniu prawdziwej wolności, niezależności, ludzkiego uznania... W ramach swoich poszukiwań pewien okres czasu spędził w kilku europejskich metropoliach. Poznał tam wiele pięknych rzeczy, ale niestety wkroczył także w świat narkotyków.

Z "tego objęcia śmierci" udało mu się wyrwać dzięki pomocy wspólnoty Cenacolo, która go przyjęła gdy miał 26 lat i był w znacznym stopniu uzależniony.

Po czterech latach leczenia wspólnota umożliwiła mu pogłębianie jego zainteresowań naukami humanistycznymi w Instytucie Nauk Religijnych w Pizie, we Włoszech. W instytucie pomyślnie ukończył dwuletnie studia, co sprawiło mu satysfakcję. Następnie przeprowadził się na północ Włoch do głównego domu wspólnoty w Saluzzo, gdzie wraz z kilkoma członkami wspólnoty ukończył studia na Wydziale Teologicznym w miejscowości Fossano.

Na księdza został wyświęcony 17 lipca 2004 roku w diecezji Saluzzo, we Włoszech. Za zgodą biskupa pracuje i działa we wspólnocie Cenacolo, której poświęcił życie i w której żyje do dziś.

Poniżej zapis audio rekolekcji w tłumaczeniu na kilka języków.